Ayhan Metin ve Makaleleri

Ayhan METİN

 

1967 yılında Bilecik’in Söğüt ilçesinde doğdu. 1 yaşında çocuk felci sonucu polio sekeli oldu.

 

Lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Y.O.’da, yüksek lisansı Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı’nda tamamladı. Halen İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında doktora programına devam etmektedir.

 

Bunların yanında kültür yönetimi formasyonu, iletişim ve beden dili, diksiyon, stratejik plan, stratejik iletişim, eğitim gördüğü diğer alanlardır.

 

İş hayatına 1989’da Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde memur olarak başladı. 2004 yılında

Küçükçekmece Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı, 2009 yılında Başakşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü, Sosyal Yardım İşleri Müdürü ve Başkan Danışmanı görevlerine geldi. 2011 yılı Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi olarak ders verdi. 2011 yılı Şubat ayında Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığına Başkan Yardımcısı oldu. 2011 yılı Ekim ayında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine atandı. Halen bu görevi devam etmektedir. 2014 yılından itibaren Meteorolojinin Sesi Radyosunda Farklı Bakış Programı yapımcısı ve sunucusu olarak program yapmaktadır.

 

Engelli farkındalığı ve erişilebilirlik ile ilgili yoğun çalışmalarda bulundu. Ankara merkezde bakanlıkların üst düzey yöneticileri ile Türkiye genelinde yerel yöneticilere yönelik toplantılar yaparak belediye başkanları, başkan yardımcıları ve teknik personele erişilebilirlik ve şehircilik konularında eğitimler verdi. Erişilebilirlik ve engelliler ile ilgili kanun ve yönetmelik çalışmalarında yer aldı.

 

Toplumsal sorunların, ancak ortak aklın gücüyle çözülebileceği inancıyla bir çok sivil toplum kuruluşunda kurucu üyelik, yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık gibi aktif görevler aldı. Halen Engelli Hakları ve Erişilebilirlik İzleme Denetleme Derneği Başkanı olarak sivil toplum çalışmalarına devam etmektedir.

 

1989 yılından itibaren Türkiye’de özürlüler sporunda ilklere imza attı, öncülük etti; tekerlekli sandalyede basketbol, atletizm, yamaç paraşütü, tüplü dalış, tropy, go kart ve kayak sporları yaptı, ulusal ve uluslar arası dereceler elde etti.

 

2004 yılında Söğüt’ten Belediye Başkan Adayı, 2007 yılında İstanbul 3.Bölge Milletvekili Aday Adayı, 2013 yılında Ankara Altındağ Belediye Başkanı Aday Adayı  oldu.

 

İngilizce bilen Ayhan Metin, evli ve üç çocuk babasıdır.Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS