Ya Sözlükte Yoksa !

01.12.2015 tarihinde yayınlandı, 745 kez okundu

 

Hayatın tüm gerçekleri acaba bir kara kutuda mı gizli ?

Her yapılan icraatın bir dökümü, her ismin bir karşılığı, her sözün de bir geçerliliği varsa; sözlükte olmayan bir cümlenin anlamını da buradan izah etmeye kalkışmak delilik olmaz mı… Şairler aşkın tarifini güzelden değil, yürekten almışlardır. Sevgiliye türkü yazanlar sevgiyi sazın tellerine işleyip namelere eklemişler..  Ya ulvi aşkı neyzenin nefesinden neye üflerken kalbe yerleştirenlere ne demeli….

Büyükler susuzluğunu gideren cana ‘’su gibi aziz ol’’ derken ne demek istemiştir acaba… İhtiyaca merhem olmasından mı, yaşamın en gerekli unsuru olduğundan mı…

Bir kuru ekmek yeter bana,

Yanımda sen oldukça….

Güneşe gerek yok,

Sıcaklığın var oldukça…

Hani yaradan her şeyi  Levh-i Mahfuz’da  gizlemiş ya, hani her şey kader de mutlak derler  ya… İşte öyle bir şey , sayılı nefeslerin sayesinde ayakta duran bedenlerin sırrı.

Sırra kadem bastı ! derken, neyin sırrı diye düşünür dururuz. Halbuki her yaşam, ölüm için bir sırdır.  Her ölüm ise bu sırrı açığa vuran kara kutusudur  bedenlerin.

Her sabah bir doğumdur,

Her akşam bir ölüm habercisi…

Her gülüş mutluluğun dile gelişi,

Ağlamaksa ümidin tükenişi…

Çok şanslıyız halbuki kelimelerden yana. Bilmediklerimiz sözlükte aradığımızda çıkıyor karşımıza.

Ya sözlükte yoksa diye düşündünüz mü hiç. Ya kelimeler içimizde bir bilinmezlik olarak kalsaydılar. Ya kainatın sırrı gibi konuşma ve düşüncelerimizde binbir sırlar dolaşmış olsaydı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS