Herkese Zam!

28.11.2015 14:58:45 tarihinde eklendi, 405 kez okundu
1 Kasım seçimlerinden önce verilen zam müjdeleri, 64. Hükümet Programı´nda yer aldı. Emekliden asgari ücretliye, polisten askere, muhtardan korucuya, öğrenciye kadar pek çok kesime zam hızla hayata geçirilecek.

Herkese Zam!

1 Kasım seçimlerinden önce verilen zam müjdeleri, 64. Hükümet Programı'nda yer aldı. Emekliden asgari ücretliye, polisten askere, muhtardan korucuya, öğrenciye kadar pek çok kesime zam hızla hayata geçirilecek.

 

Hükümet'in 1 Kasım seçimlerinden önce verdiği zam müjdeleri programa girdi.

Emekliden asgari ücretliye, polisten askere, muhtardan korucuya kadar pek çok kesim zam alacak. Zam düzenlemeleri, Hükümet'in öncelikli düzenlemelerinden olacak. İşte 64. Hükümet Programı'nda yer alan zam düzenlemeleri:

EMEKLİYE BİN 200 LİRA:

Tüm işçi ve Bağ-Kur emeklilerine yıllık ilave bin 200 lira verilecek. Bir başka deyişle maaşlara ekstra 100 lira zam yapılacak. Bu zam düzenlemesinden 8.9 milyon emekli yararlanacak.

MAAŞTAN KESİNTİ SONA ERİYOR:

Yüzde 15'ten yüzde 10'a indirilen Bağ-Kur sigortalısı esnafın emekli aylıklarından kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi tamamen kaldırılacak.

ASGARİ ÜCRETTE GERİ ADIM YOK:

Ocak ayında net asgari ücreti bin 300 liraya yükseltme yönünde Asgari Ücret Tespit Komisyonu'na teklifte bulunulacak. Ayrıca yapılan işin tehlike sınıfına göre, asgari ücrette farklılaştırılma sağlanacak.

POLİSE BÜYÜK ZAM:

Polislerin 2 bin 200 olan ek göstergeleri 3 bine çıkartılacak. Emniyet hizmet tazminatı yüzde 25yükseltilecek. Böylece maaşlarda 240 lira ile 580 lira arasında artış sağlanmış olacak.

UZMAN ERBAŞA GÖSTERGE ARTIŞI:

Uzman erbaşların 2 bin 200 olan ek göstergeleri, 3 bine çıkarılacak.

HARÇLIKLAR ARTIYOR:

Er ve erbaşların harçlığı 30 liradan 100 liraya yükseltilecek. Askeri öğrencilerin harçlığı 400 lira olacak.

ASTSUBAYA İNTİBAK:

Astsubay emeklilerinin 2003 yılı öncesi ve sonrası oluşan farkın kapatılmasına yönelik intibakları sağlanacak.

YAŞLIYA İYİ HABER:

65 yaş maaşı alan yaşlılara, kimin yanında yaşarlarsa yaşasın maaşları kesinti olmadan verilecek.

MUHTAR MAAŞI BİN 300 LİRA OLUYOR :

Muhtarların 950 lira olan maaşları bin 300 liraya çıkarılarak.

KORUCUYA İYİLEŞTİRME:

Geçici köy korucularının şartlarını iyileştirmeye dönük başlatılan çalışmalara bağlı olarak gerekli adımlar atılacak.

BURS İMKANI:

Müracaat eden ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere burs, talep eden diğer tüm öğrencilere kredi verilecek. Öğrencilerin 330 lira olan bursu, 400 liraya yükseltilecek.

ÜNİVERSİTELİ İŞÇİ MEMUR OLUYOR

Çalışma yaşamında önemli bir düzenleme daha yapılıyor. Kamuda çalışan üniversite mezunu işçiler memur kadrosuna alınacak. Böylece personel nakil, görevde yükselme, unvan kullanabilme hakkına sahip olacaklar. Önceki yıllarda da ÇAYKUR'da çalışan üniversite mezunu işçilerin memur kadrosuna geçişine imkan tanınmıştı. Bugün kamu kurumlarında 20 bini aşkın üniversiteli işçi çalışıyor.

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS