Engelliler Yönelik hibe kredi ile kendi işini kurdu

15.02.2016 10:20:55 tarihinde eklendi, 1170 kez okundu
İŞ-KUR´un düzenlemiş olduğu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursuna katılan ve başarıyla tamamlayan engelli Sezgin Kökbiber, engellilere yönelik verilen hibe desteğinden de yararlanarak kendi işinin patronu oldu. Emlakhisar isimli gayrimenkul danışmanlık ofisi açan Kökbiber´in işyerinin açılışı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ tarafından gerçekleştirildi.

İŞ-KUR'un düzenlemiş olduğu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursuna katılan ve başarıyla tamamlayan engelli Sezgin Kökbiber, engellilere yönelik verilen hibe desteğinden de yararlanarak kendi işinin patronu oldu. Emlakhisar isimli gayrimenkul danışmanlık ofisi açan Kökbiber'in işyerinin açılışı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ tarafından gerçekleştirildi.

Manisa'nın Akhisar ilçesinde bir engelli vatandaş kendi işinin patronu olmak için hiçbir engel olmadığını kendi işyerini açarak gösterdi. Sezgin Kökbiber isimlli vatandaşın emlak danışmanlık şirketinin açılışına Akhisar kaymakamı Kaan Peker, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa İŞ-KUR İl Müdürü Salim Eroğlu, İŞ-KUR Akhisar Müdürü Yunus Yorgancı Akhisar Belediye başkan Yardımcıları Ömer İşçi, Ali Velestin, AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit, İşletme Sahibi Sezgin Kökbiber ve eşi Bilge Kökbiber ile birlikte kestiler.

Açılış töreninde konuşan Emlakhisar Gayrimenkul Danışmanlığı İşletme Sahibi Sezgin Kökbiber, "İŞ-KUR'un kendi işini kuran engellilere yönelik hibe desteği kapsamında açmış olduğum Emlakhisar Gayrimenkul Danışmanlık isimli işyerimin açılışına hepiniz hoş geldiniz. Bu projemin bundan sonra tüm engelli kardeşlerimize de öncü olacağına gönülden inanıyorum ve desteklemeye söz veriyorum" dedi.

Açılış töreninde konuşan Manisa İŞ-KUR İl Müdürü Salim Eroğlu ise, "Biz İŞ-KUR Manisa olarak, engelli vatandaşlarımızın birey olarak iş hayatında yer almalarına özel önem veriyoruz. Toplumun en fazla korunmaya ihtiyaç duyulan kesimini oluşturan engelli vatandaşlarımız, sesleri duyulmayan, görme destekler ile kendilerini istihdamın her alanında görmek mümkün hale geldi. Göreve geldiğim 2015 yılı başında bugüne kadar İlimizde hiç uygulanmayan engelli kendi işini kurma projesi kapsamında, çalışmalara başlanması talimatı verdim. Geçen yıl yaptığımız tanıtımlar ve çalışmalar sonrasında ilimizde hibe başvurusuna 4 proje sunulmuş, 3 proje kabul edilerek hibe almaya hak kazanmıştır. Turgutlu ilçemizde kuaförlük, Gördes ilçemizde Seracılık ve Akhisar ilçemizde Sezgin Kardeşimizin Emlak Ofisi projesi. Biz bugün açılışını yaptığımız Emlak Ofisi için toplam 28 bin 543 lira destek sağladık. Toplamda 36 bin lira hibe sağlanan engelli kendi işini kurma projesi kapsamında bugünkü örneğin başarısı ve tanıtım desteği ile İlimiz genelinde artan bir başvuru bekliyoruz. Hedefimiz engellinin engelini ortadan kaldırarak onun yüzünün gülmesini sağlamaktır. Tar sendromu hastalığı yüzünden elleri ve ayakları tam gelişmeyen milli yüzücümüz Sefa Yurtkölesi'nin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekilimiz Doç. Dr. Selçuk Özdağ'a ilettiği çalışma isteği, Kurum olarak yaptığımız girişimlerle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde istihdam edilmesi sağlandı. Bize mutluluk veren bu tür faaliyetlerle tüm Manisalıların hizmetinde olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Açılış töreninde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "Engelli vatandaşlarımız AK Parti Hükümetlerimiz döneminde en çok önem verdiğimiz toplum kesimidir. Bugün Türkiye'de 8 milyona yakın engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Biz iktidarda bulunduğumuz sürede çıkardığımız Kanunlar ve yaptığımız düzenlemelerle hayatı onlar için kolaylaştırmaya çalıştık. Engelli haklarını koruyup geliştirmek amacıyla temmuz 2005'te engelliler yasası kabul edildi. Haziran 2011'de aile ve sosyal politikalar bakanlığı kurulup, kadınlar, çocuklar, engelliler ve yoksullara yönelik sosyal politikaların geliştirilmesi amaçlanmıştır. AK parti döneminde sosyal güvencesi olsun olmasın bütün engelli çocuklara eğitim desteği verilmektedir" dedi.

TÜM YAPTIKLARIMIZ SOSYAL DEVLET'İN GEREĞİDİR

AK Parti'nin seçim beyannamesinde engelli vatandaşları da yakından ilgilendiren önemli maddelerin yer aldığını kaydeden Özdağ, "Engelli vatandaşlarımız ve çocuklarımızla ilgili bakım haneler oluşturuyoruz. Anne ve Babalar işe gittiklerinde ya da düğün, hastane veyahut başka bir yere gittiğinde gündüzlü olarak tatile çıktıklarında ise yatılı olarak çocuklarını bu bakım hanelere bırakabilecekler. Tüm bunlar sosyal devlet olmanın gereğidir. Manisa'da hangi vatandaşımızın derdi, talebi varsa bir şekilde bize ulaşıyorlar. Biz de Demirci'nin Sevinçlerinden, Soma'nın, Akhisar'ın, Sarıgöl'ün, Alaşehir'in ve diğer ilçelerimizin en ücra köşesine kadar bize ulaşan vatandaşlarımızın sorunlarını dertlerini çözmek bizim görevimiz olduğu gibi sosyal devlet olmanın da gereğidir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız göreve başladıktan sonra Manisa, Denizli, Ankara ve İzmir pilot bölge seçildi. Manisa'da 4 daireyi engelli yaşam merkezi yapıyoruz, burada kat kat engelli bakım alanları olacak. Bir ay içerisinde bunları açacağız, eskiden oralar sevgi evleriydi. Şimdi engelli yaşam merkezleri haline getireceğiz, gençlerimizi ve çocuklarımızı koruyucu ailelere teslim edeceğiz, aile ortamında büyüsünler. Yine Şehzadeler Belediyemizle huzur evi açıyoruz. Bugün, büyük bir cesaret örneği sergileyip Emlakhisar Emlak Ofisini açan Sezgin Kökbiber kardeşime işinde bereket ve başarı diliyor, bu işin ve cesaretin tüm engelli vatandaşlarımıza örnek olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

Akhisar Kaymakamı Kaan Peker de şunları söyledi: "İstihdamın her noktasında olmasını arzuladığımız engelli vatandaşlarımıza örnek olmasını umduğumuz bu projenin başarılı olmasını diliyorum. Aynı zamanda tüm engelli vatandaşlarımıza örnek olmasını arzuluyorum. Biz de bürokrasinin tüm imkanlarını kullanıp, projenin tanıtımına destek olacağız."

Konuşmaların ardından yapılan kurdele kesimi sonrasında ziyaretçiler ofiste incelemelerde bulundu. - MANİSA


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS