´´Retinanın Oscar´ını Kucaklayan Hekim´´ Müslüm SÖYLER´le Başka Açıdan´da

19.01.2016 02:44:24 tarihinde eklendi, 1265 kez okundu
Her hafta çok özel konu ve konuklarıyla dinleyicileri ile buluşan engelsiz yolculuğun seyir defteri Müslüm Söyler´le Başka Açıdan bu hafta çok özel bir konu ve konuğu canlı yayın stüdyosunda misafir edecek.

''Retinanın Oscar'ını Kucaklayan Hekim'' Farkın Mikrofonla Buluştuğu Adres Müslüm SÖYLER'le Başka Açıdan'da

Her hafta çok özel konu ve konuklarıyla dinleyicileri ile buluşan engelsiz yolculuğun seyir defteri Müslüm Söyler'le Başka Açıdan bu hafta çok özel bir konu ve konuğu canlı yayın stüdyosunda misafir edecek.

Prof. Dr. M.Murat Öncel dünyanın en saygın göz doktorlarından biri. Görmesi imkânsız denen pek çok hastayı ışığa kavuşturmuş. Uluslararası çapta pek çok ödülü var. Bu yüzden ona “Retinanın Oscar’ını kucaklayan hekim” diyorlar. Öncel, tıptaki başarıları kadar ilginç hayat hikâyesiyle de dikkat çekiyor. O, Atatürk’ün en yakın arkadaşlarından Rüştü Egel’in torunu. Başarılarının ardında Vehbi Koç, Turgut Özalgibi önemli isimlerin payı var.

Türkiye’de birçok vitreoretinal cerrahi tekniklerini ilk defa uygulayan, Amerika Retina Cemiyeti tarafından verilen onur ve yüksek onur ödülü ki bu ödülü 3 defa Retina Oscar ödülü olarak alan, bu konuda yurtdışında birçok konferans ve tebliğleri veren Prof. Dr.M. Murat Öncel, başarıya doymayan bir hekim. Sırada yeni doktorlar yetiştirmek var diyor. Türkiye'nin göz alanında dahi doktoru Prof.Dr.Murat Öncel, Türkiye'nin saygın hastanelerinde hastalarını kabul edip tedavilerine devam ediyor.

Prof.Dr.M.Murat ÖNCEL'in ofisindeki onur, takdir ve Oscar ödüllerini incelerken mütevazi duruşu ve ''hayatta en önemli olan insanların mutluluğu'' diyerek her sözünde insanlara yardımcı olabilme aşkını dile getirmesi, Türk hekimlerine bakış açımızda Büyük Önder Atatürk'ün ''Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz'' sözünü hafızamıza bir kez daha kazımamıza vesile oldu.

Her ülkeden şifa bulmak için kapısı çalınan Prof.Dr.M.Murat Öncel'in bir çok ''göremez'' denen hastasının şu an gözleri görüyor. Bunlardan biri de Bulgaristan'dan gelen ve elinde ''gözü tedavi olamaz'' raporuyla gelen 12 yaşındaki Türk çocuğu... Prof.Dr.Öncel tarafından ameliyat edilen 12 yaşındaki bu Türk çocuk şimdi görüyor ve evlenip yuva bile kurmuş durumda. Bu ve bunun gibi bir çok ''göremez'' denen hastaya şifa kapılarını açan ve aydınlığa kavuşturan Türk hekim Prof.Dr.Öncel ''paradan çok daha önemli olan şeylerde var, işte bunların başında bir insanın gözlerine,daha doğrusu sağlığına kavuşması sonucu size gülerek bakan o gözler, diyor...

Retina Oscar'ı olarak adlandırılan ve çok az doktora verilen ödülü tam 3 kez kazanan Öncel 31 Ocak 2016 Pazar günü saat: 16:00-18:00 arası Türkiye'nin Sihirli Mikrofon ödüllerinde en iyi Türkü radyosu ödülünü kazanan 93.9 Medya Fm'de Sosyal Sorumluluk içeren Müslüm Söyler'le Başka Açıdan'ın stüdyo konuğu oluyor.

Türkiye'nin yanısıra dünyanın her yerinden dinlenen 93.9 Medya Fm'de göz hastalıkları, özellikle retina ile ilgili önemli bilgileri dinleyicilerle paylaşacak olan Prof.Dr. Öncel'e dinleyiciler canlı yayında sorular sorabilecek.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS