Biruni Üniversitesi´nden Müslüm SÖYLER´e Hoşgörü ödülü

21.12.2015 14:55:35 tarihinde eklendi, 1159 kez okundu
Mevlana´nın 742. Vuslat yıldönümü kapsamında Biruni üniversitesi´nde "Mevlana Anma Programı" gerçekleştirildi. Programda Kasım Alper Özdemir´in semazenler eşliğindeki şiir dinletisi ve neyzen Ferit Yavuz´un ney dinletisi yanı sıra Uğur Koşar, Ece Pirim, Esra Harmanda, Tuğba Özay, Yusuf Karagöz, Tevfik Yapıcı, İBB Medya A.Ş Genel Müdürü Bekir Kaplan, Yeditepe Engelliler Spor Kulübü Başkan Vekili Müslüm SÖYLER ve Adana Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay´a "Sevgi, Barış ve Hoşgörü Ödülleri" kapsa

 

 

Haber: Semih KOYUNCU

Mevlana'nın 742. Vuslat yıldönümü kapsamında Biruni üniversitesi'nde "Mevlana Anma Programı" gerçekleştirildi. Programda Kasım Alper Özdemir'in semazenler eşliğindeki şiir dinletisi ve neyzen Ferit Yavuz'un ney dinletisi yanı sıra Uğur Koşar, Ece Pirim, Esra Harmanda, Tuğba Özay, Yusuf Karagöz, Tevfik Yapıcı, İBB Medya A.Ş Genel Müdürü Bekir Kaplan, Yeditepe Engelliler Spor Kulübü Başkan Vekili Müslüm SÖYLER ve Adana Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'a "Sevgi, Barış ve Hoşgörü Ödülleri" kapsamında plaketleri takdim edildi.Mevlana’nın 742. Vuslat yıldönümü kapsamında İstanbul’da çeşitli anma etkinlikleri düzenleniyor.  Biruni Üniversitesi, Mevlana’nın 742. Vuslat Yıldönümü için "Mevlana Anma Programı"programı düzenledi.

Hz.Mevlânâ, vuslatının 742.yılında semazenler eşliğindeki şiir dinletisinin de yer aldığı "Mevlana Anma Programı" ve "Sevgi, Barış ve Hoşgörü Ödülleri Töreni" ile Biruni Üniversitesi Kültür Merkezi'nde anıldı.

Sunuculuğunu Serkan Aksarı'nın yaptığı programda "Sevgi, Barış ve Hoşgörü Ödülleri Töreni" düzenlendi ve İBB Medya A.Ş. Genel Müdürü Bekir Kaplan’a sevgi ve hoşgörü ödülü verildi. Kaplan, konuşmasında “Hem İstanbul’da hem Türkiye’nin çeşitli yerlerinde, her köşesinde her ilçesinde Mevlana anılıyor, bu çok büyük bir mutluluk. Hafta başından bu yana Mevlana ile ilgili gerçekleşen etkinliklere İstanbul Büyükşehir Belediyesi hepsine destek oldu, bu akşam da buradayız, bu vesile ile herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Program kulakların ve gönüllerin pasını silen, neyzen Ferit Yavuz’un ney dinletisi ile başladı. Ardından açılış konuşmalarına geçildi ve Biruni Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Yüksel konuşma yaptı.

Şair ve Yazar Kasım Alper Özdemir'in semazenler eşliğinde yorumladığı Mevlana şiirleri anma gecesine renk kattı. Programda aşka, sevgiye ve umuda yolculuğun sembolü sema gösterisi yapıldı. Sema gösterisi izleyenlerden büyük alkış aldı.

Tuğba Özay programda ‘Gel gör beni aşk neyledi’ şiirini okudu. Yaptığı konuşmada gecede olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve tek yürek olunması gerektiğini söyleyerek birlik mesajı verdi.

Geceye katılan Uğur Koşar, Tuğba Özay, Ece Pirim, Esra Harman gibi ünlü isimlere de gecenin anısına plaket takdim edildi. Yeditepe Engelliler Spor Kulübü Başkan VekiliMüslüm SÖYLER'e plaketini Amasya Rumeli Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin YAZICI takdim ederken , Adana Pozantı Belediye Başkanı Mustafa ÇAY’a plaketini İBB Medya A.Ş. Genel Müdürü Bekir Kaplan takdim etti. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS