TUZLA BELEDİYESİNDEN KARTAL DAKİ ENGELLİ TEKERLEKLEKLİ SANDALYE BASKETBOL KULÜBÜNE ULAŞIM YARDIMI.

16.12.2015 11:11:21 tarihinde eklendi, 1008 kez okundu
Tuzla Belediyesinden Türek Aktif Engelliler Spor Kulübü ne ulaşım desteği

2014 yılında 8 Yüksekokul mezunu engeli arkadaşın İstanbul Kartal’da kurduğu Türev Aktif Engelliler Spor Kulübü 2014 – 2015 sezonunda tüm imkansızlıklara rağmen Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel ligi A grubunda yer aldı. Kulübün kuruluş amacı daha önce spor ile tanışmamış engelliler ile sporun içinde yer alan engelliler ile kaynaştırarak spor yolu ile hem rehabilatasyonlarını sağlamak, aile bağımlılığından bir nebze uzaklaştırıp kendi başlarına bir şeyler yapabilmenin mutluğunu yaşatarak engellilerin sosyal hayatta etkinliğini arttırabilmektir.

Kurulduğu ilk yılda maddi zorluklar nedeni ile deplasmanlara gidemeyecek durumdu olan Türev Aktif Engelliler Spor Kulübünün yardıma Engelliler adına ilçesinde büyük hizmetleri olan Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi Yazıcı sahip çıkarak Kulübün tüm deplasmanlarına otobüs tahsis ederek engelli sporculara sahip çıkmıştır.

2015 – 2016 Garanti deplasmanlı basketbol liginde yine A Grubunda yer alan ve 4 İzmir, 1 Kocaeli , 1 Pamukkale ve 1 de İstanbul Küçükçekmece deplasmanlarına gidecek olan kulübün imdadına yine engelli sporlarına desteğini eksik etmeyen Tuzla Belediye Bakanı Sayın Dr. Şadi YAZICI sahip çıkarak tüm deplasmanlarda Türev Aktif Engelliler Spor Kulübü ne Otobüs tahsislerinin devam edeceğini belirtti.

Bu sezon iyi bir kadro kurarak 1. Lige çıkmayı hedefleyen Türev Aktif Engelliler Spor Kulübü oynadığı ilk 3 maçı da kazanarak nağmalup yoluna devam ediyor. Bu hafta yine ilk 3 maçını İzmir Üniversitesi Karşıyaka Engelliler spor kulübü ile deplasmanda karşılacak olan kulüp bu maçı da kazanması halinde büyük bir olasılık ile Playoff lara katılmayı garantileyecek.

Kulüp basın sözcüsü Cemal ÖZÇELİK, Tuzla Belediye Başkanı Sayın Dr. Şadi YAZICI ya en güzel Teşekkürü 1. Lig kupası ile vermek istediklerini ve bunun için büyük gayret gösterdiklerini söyledi.

Siwaz
17.12.2015 00:56:04 tarihinde ekledi
haberin resmi çıkmıyor güncelleyin lütfen...

0
0
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS