Engelli Ögrenciler Evde Eğitim

13.12.2015 09:56:14 tarihinde eklendi, 966 kez okundu
Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü ´Eğitim için engel kalmasın´ projesiyle, ağır düzeyde engelli öğrencilere evlerinde özel eğitim dersleri vermeye başladı.

Engelli Ögrenciler Evde Eğitim

 

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü 'Eğitim için engel kalmasın' projesiyle, ağır düzeyde engelli öğrencilere evlerinde özel eğitim dersleri vermeye başladı.

 

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü 'Eğitim için engel kalmasın' projesiyle, ağır düzeyde engelli öğrencilere evlerinde özel eğitim dersleri vermeye başladı.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Melikgazi Rehberlik ve Araştırma Merkezinin ortaklaşa yürüttüğü proje uygulanmaya başlandı. Projeyle, evde bakım kararı olan ve evden çıkması çok zor olan ağır düzeyde engelli bireylerin, özel eğitim ve tanılama sürecinin, ev ortamında gerçekleştirilmesi ve bu yolla, ailelerin karşılaştıkları zorlukların ortadan kaldırılması hedeflendi. Uygulama ile evlerinde ziyaret edilen engelli öğrencilere, sağlık hizmetleri verilecek. Çocuklarına rapor almak için sürekli hastaneleri gezmek zorunda kalan aileler de, uygulamadan memnun kaldı. Milli Eğitim Müdürü Bilal YılmazÇandıroğlu, şöyle dedi:

"Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, Melikgazi'deki Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) ile birlikte yürütmüş olduğumuz bir proje. Evimizde iki tane engelli çocuğumuz var. Bunlardan bir tanesi yatalak. Bu çocukların eğitim alabilmeleri için, her yıl RAM'dan aldıkları eğitim raporunun yenilenmesi lazım. İlimizde 7 bin 432 civarında özel eğitime muhtaç çocuğumuz var."


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS