Engellilerin Zorlukları Yaşanılarak Dikkat Çekildi

13.12.2015 09:51:13 tarihinde eklendi, 789 kez okundu
Aydın’ın Didim İlçesinde Engellilerin kaldırımlarda yaşadığı zorluklara dikkat çekmek amacıyla bir etkinlik gerçekleştirildi.

Engellilerin Zorlukları Yaşanılarak Dikkat Çekildi

 

Aydın’ın Didim İlçesinde Engellilerin kaldırımlarda yaşadığı zorluklara dikkat çekmek amacıyla bir etkinlik gerçekleştirildi.

 

Aydın'ın Didim İlçesinde Engellilerin kaldırımlarda yaşadığı zorluklara dikkat çekmek amacıyla bir etkinlik gerçekleştirildi.

Didim ve Yöresi Engelliler Derneği İlçede gerçekleştirdiği etkinlikte Engellilerin yaşadığı zorluklara dikkat çekti. "12-12-2015 saat 12: 12'de engelliler için farkındalık" adı altında ilçenin en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesinde gerçekleştirilen etkinliğe İlçe Kaymakamı İskender Yönden, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Dernek Başkanı Bedri Altıntaş ile dernek üyeleri ile duyarlı vatandaşlar katıldı.

Etkinliğe katılanların tamamı kendileri için getirtilen Engelli arabalarına oturdu. Daha sonra hep birlikte Engelli arabalarıyla cadde üzerindeki kaldırımlarda gezildi. Engelli arabası kullananların kaldırımların iniş ve çıkışlarda zorlandıkları görülürken karşıdan karşıya geçişlerde yaşanılan zorluklar dile getirildi.

Etkinlik esnasında Belediye Başkanı Deniz Atabay, İlçe kaymakamı İskender Yönden'in engelli aracını kullanırken daha sonra Başkan atabay ile Kaymakam Yönden yer değiştirerek etkinliğe dikkat çekti.

Etkinlik esnasında döviz ve afişler taşınırken esnaf ve vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Merkez Camii önünde sona eren etkinlikle ilgili değerlendirme yapan Belediye Başkanı Deniz Atabay bu etkinlik sayesinde aksaklıkları gördüklerini belirterek "Amacına kısa süre ulaşacak ve aksaklığı gösterecek bu tür bir organizasyonu az gördüm. Kendilerini söz veriyorum. Bu aksaklıklar için ekip kuracağız. İlçe genelinde bunu yapacağız. Önemli olan aksaklıkları görmek ve bu hatadan dönmektir. Huzurunuzda söz veriyorum. Amacına uygun nokta atışı bu etkinlikleri yapmak lazım. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. En kısa zamanda Cumhuriyet Caddesinde başlayarak bu aksaklıkları gidereceğiz."dedi.

Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş ise kendilerine bu fikir geldiğinde fikri benimsediklerini dile getirerek bu etkinliğin amacına ulaşması için de yerel yönetimlerinde burada olması gerektiğini düşündüklerini söyledi. Altıntaş "Bu sorunDidim'in değil tüm Türkiye'nin sorunu; Belediye Başkanımızın sorunların giderilmesi için sözünü verdi. Kendisine de teşekkür ediyorum."dedi.

Etkinliğe katılan duyarlı vatandaşlar ise kentlerin engellilerin yaşamına uygun olmadığını gördüklerini ifade ederken, yolların ve kaldırımların standartlara uygun olmadığını ifade ettiler.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS