Kelliğe ve beyazlayan saçlara ‘kök’ten çözüm!

13.12.2015 08:15:32 tarihinde eklendi, 635 kez okundu
Genetik ve Biyomühendislik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fikrettin Şahin, kelliğin ve beyazlayan saçların kök hücreden üretilen jel ve kremlerle yakında tarih olacağını müjdeledi.

Kelliğe ve beyazlayan saçlara ‘kök’ten çözüm!

Genetik ve Biyomühendislik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fikrettin Şahin, kelliğin ve beyazlayan saçların kök hücreden üretilen jel ve kremlerle yakında tarih olacağını müjdeledi.

Genetik ve Biyomühendislik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fikrettin Şahin, kelliğin ve beyazlayan saçların kök hücreden üretilen jel ve kremlerle yakında tarih olacağını müjdeledi. Preklinik çalışmaları tamamlanan ilaçlar yakında piyasaya sürülecek.

“KANSERLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Uluslararası Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Kongresi’nin ikincisi Antalya’da devam ediyor. 28’i yabancı yaklaşık 400 bilim insanının katıldığı toplantıda kök hücreyle ilgili gelişmeler ve hastalıkların tedavi edilmesine etkileri görüşülüyor. Prof. Dr. Fikrettin Şahin, kök hücreyle ilgili çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Şahin, bu merkezin tamamlanması halinde büyük çaplı projelere imza atabileceklerini söyledi. Beyincik kanserinin tedavisinde kullanmak üzere ilaç çalışmalarının da olduğunu ifade eden Prof. Dr. Şahin, “Kanserle ilgili çalışmalar yapıyoruz. Kanserde metastaz yapan kanserlerin kök hücre nitelikli olduğunu biliyoruz. Şu anda özellikle ilgilendiğimiz kanser türü beyincik kanseri. Bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz ilaç geliştirmek için. Kök hücrede özellikle plastik cerrahiye yönelik potansiyel kök hücreler nelerdir bunlarla ilgili çalışmalar yapılıyor. Daha çok implant teknolojisine alternatif teknolojiler üretmeye yönelik çalışmalarımız var. Özellikle plastik cerrahide kullanılmak üzere kök hücrenin dışarıdan yapılan uygulamalarla deride kök hücrelerin çoğalması ve yenilenmesini sağlayarak daha canlı ve sağlıklı bir görüntüye yönelik çalışmalarımız da var. Bununla ilgili geliştirdiğimiz kremlerimiz var” dedi.

KELLİĞE KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Erkeklerin korkulu rüyası olan “kellik” ile ilgili kök hücre çalışmaları olduğunu da ifade eden Prof. Dr. Şahin, çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. İlacın piyasaya sürülmesinin ardından kelliğin artık tarihe karışacağını belirten Prof. Dr. Şahin, kök hücre uygulaması ile hem kelliğin sona ermesi hem de beyaz saçların doğal rengine dönmesinin mümkün olduğunu söyledi. Çalışmaların preklinik çalışmalarının tamamlandığını ve en kısa sürede piyasaya sürüleceğini ifade eden Prof. Dr. Şahin şöyle konuştu:
“Kellikle ilgili bazı çalışmalarımız var. Kök hücrenin kendisini değil de kök hücreden elde edilen molekülleri kullanıp formüle ediyoruz. Yeni bir teknoloji var, bunun üzerinde özel olarak çalışıyoruz. Özel kök hücre kaynaklarımız var. Bunlar üzerinden moleküler kokteyller elde edip, jel ve krem olarak formüle ediyoruz. Kelliğin tedavisinde kullanabiliyoruz. Bununla ilgili preklinik çalışmalarımızın bittiğini müjdeleyebilirim. Patent aşamasındayız. Sanırım kısa süre içerisinde göreceksiniz. Bu ürün sadece saç çıkarma değil, aynı zamanda saçın rengini de değiştirmeye yönelik doğal rengine dönüştürmeye yönelik etkide var. Bu ürün hem bayanlara hem de erkeklere uygulanabilecek bir ürün. En kısa sürede piyasaya sürmeyi amaçlıyoruz.”

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS