THY meme kanserine dikkat çekecek

13.12.2015 08:13:02 tarihinde eklendi, 561 kez okundu
Pembe kurdelere göklere taşınacak

THY meme kanserine dikkat çekecek

Pembe kurdelere göklere taşınacak

Türk Hava Yolları filosunda yer alan Boeing 737-800 tipi ‘Bolu’ adlı yolcu uçağının gövdesine Meme Kanseri’ne dikkat çekmek amacıyla pembe kurdele çıkartması yapıştırıldı. Bir ay boyunca uçağın gövdesinde duracak kurdele ile her 8 kadında bir görülen meme kanseriyle ilgili bilinçlendirme gerçekleştirilecek.

Projeye geçen yıl başladıklarını söyleyen Radyasyon Onkolojisi Uzmanı ve aynı zamanda Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu Sözcüsü Dr. Eda Küçüktülü, kemoterapi gören bir hastalarının bu konuda ön ayak olduğuna dikkat çekti:

“Bizim genç bir hastamız vardı. Ailesinde meme kanseri bulunmasına rağmen tedavide geç kalmıştı. Ağrıları nedeniyle morali çok bozuktu. O hep ‘Uçağa bindiğimde gök yüzü beni çok rahatlatıyor’ diyordu. Kemotropi odalarını gökyüzü fotoğraflarıyla donatsak diyordu. THY yetkilileri ile konuştuk. Pilotlar çektikleri fotoğraflarla bize destek verdiler. İlk sergimizi Trabzon Havalimanı’nda açtık. Ne yazık ki hastamızı da kaybettik. Ama onun verdiği umutla bir çok kadınımız bilinçlendi”

THY ile başladıkları bu kampanyayı geliştirerek bu yıl gökyüzüne taşıdıklarını belirten Doktor Küçüktülü, pembe kurdeleyi gökyüzüne taşıyarak daha fazla insana ulaşacaklarını söyledi.

21 EKİM’DE ÖZEL UÇUŞ YAPILACAK

THY’nin pembe kurdeleli uçağı önce 21 Ekim’de Antalya’da yapılan kongreye doktorları götürecek. Bu uçuşta yolculara dağıtılacak broşürlerle ve doktorlar ile bilinçlendirme yapılacak. Arkasından uçak 9 Kasım’da Saraybosna’ya uçacak. Burada farkındalık amaçlı doktorların katılımıyla halkın bilinçlendirilmesi planlanıyor.

THY Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak, bu uçuşlarda kabin memurlarının da pembe kurdeleyi yakalarında taşıyacaklarını söyleyerek, “Meme kanseri her 8 kadında bir, erkeklerde ise 100 kişide bir görülüyor. Büyük bir kitleye hitap ettiğimizi onlarında iletişiminde olduğu herkes artı yolcularımız ne kadar dikkatlerini çekebilirsek o kadar önemli” diye konuştu.

ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ

Meme kanserinin korkulacak bir hastalık olmadığını belirten Dr. Küçüktülü, “Aslındra erken teşhis çok önemli. Kanserden korkmayalım. Farkındalığımızı arttıralım, pembe kurdelelere sahip çıkalım” dedi.

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS