Otizmli Çocuklar Balık Çiftliğinde

12.12.2015 10:12:21 tarihinde eklendi, 581 kez okundu
Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Gürle Mahallesi’nde bulunan Gürle Alabalık Çiftliği, otizmli çocukları ağırladı.

Otizmli Çocuklar Balık Çiftliğinde

 

Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Gürle Mahallesi’nde bulunan Gürle Alabalık Çiftliği, otizmli çocukları ağırladı.

 

Manisa'nın Yunusemre ilçesine bağlı Gürle Mahallesi'nde bulunan Gürle Alabalık Çiftliği, otizmli çocukları ağırladı.

Manisa Otizm Derneği üyeleri Manisa'nın Yunusemre ilçesine bağlı Gürle Mahallesi'nde bulunan Gürle Alabalık Çiftliği'nin misafiri oldu. Çiftliğin doğal ortamında, doğayla iç içe balık yemenin keyfini çıkaran otizmli çocuklar, gönüllerince eğlendi. Gürle Alabalık Çiftliği'nin kendilerini ağırlamasından memnun olduklarını söyleyen Manisa Otizm Derneği Başkanı Saadet Şeranoğlu, engelliler haftasında yapılan programlardan çok daha anlamlı bir gün geçirdiklerini belirtti. Şeranoğlu, "Hiçbir kurum engellilerle bir empati kurumadı. Hiçbir kurum engellileri kendi kurumlarına götürüp orada nasıl hareket edileceğiyle ilgili bir etkinlik düşünmedi. Gürle Alabalık Çiftliğinden bize güzel bir teklif geldi. Manisa'da bu tür yerler olmadığı için çocuklarımız genellikle zamanlarını evde geçiriyor. Doğayla iç içe bir yerde olan Gürle Alabalık Çiftliğinden böyle bir teklif gelince seve seve kabul ettik. Hem aile olarak hem de engelli bireyler olarak buna ihtiyacımız vardı. Buraya geldik ve engelsiz bir gün yaşadık. Çocuklarımız güzel bir gün geçirdi. Geçin gün bir yerde yemeğe katıldık. Kapalı bir alandı. Çocuklar orada hep öfke nöbeti geçirdi. Ama çocuklarımız burada doğayla iç içe oldukları için çok huzurlular. Gürle Alabalık Çiftliği çocuklarla empati kurdu. Onları ve ailelerini burada ağırladı. Onların özel bireyler olduklarını hissettirdiler. Kendilerine aileler ve çocuklar adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Engellileri burada ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Gürle Alabalık Çiftliği sahibi Rahmi Önsoy, "Çocuklar balıkların nasıl yetiştirildiğini gördü. Bizler onları sadece bir gün değil, her gün hatırlamalıyız. Onlara farklı bir ortam sunmak istedik. Davetimize icabet ettikleri için kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS