Belediye Engellileri Meslek Sahibi Yaptı

05.12.2015 12:36:17 tarihinde eklendi, 779 kez okundu
Diyarbakır´ın Kayapınar İlçe Belediyesi, Musa Anter Engelsiz Yaşam Merkezi´nde mesleki kurs gören kursiyerlere sertifikaları verildi.

Belediye Engellileri Meslek Sahibi Yaptı

 

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi, Musa Anter Engelsiz Yaşam Merkezi'nde mesleki kurs gören kursiyerlere sertifikaları verildi.

 

Kayapınar Belediyesi Musa Anter Engelsiz Yaşam Merkezi 3 Aralık Dünya Engelli Haftası nedeniyle Cegerxwin Kültür Merkezi'nde etkinlik düzenledi. Etkinliğe Kayapınar Belediyesi Eş Belediye Başkanları M. Ali Aydın, Fatma Arşimet, BDP, HDP ilçe eş başkanları, engelli dernekleri yöneticileri, meclis üyeleri ve aileler katıldı.


Etkinlikte konuşan Eş Belediye Başkanı Fatma Arşimet, Belediye olarak engellilerin sorununu çözümünün kendileri için öncelik olduğunu belirti. Arşimet," Yaşamın tümünde olduğu gibi hükümet engelliler konusunda kayda değer bir çalışması yok. Bunun yanında engelli okulları tümüyle para kazanç yerleri haline gelmiştir. Belediye olarak kentimizin engelliler için engel teşkil etmeyecek şekilde çalışmalarımız devam edecektir"şeklinde konuştu. Eş Belediye Başkanı M. Ali Aydın ise yaptığı konuşmada,"Tarihten bu yana dezavantajlı gurupların sorunların çözümü konusunda hükümetler kayda değer insani hiçbir çalışma yürütmemişlerdir. Aksine tümüyle yaşamın her alanında engel yaratmışlardır. Engelli merkezimizde kurs gören birçok arkadaşımız meslek sahibi oldu. Belediye olarak bundan sonrada aynı şekilde devam edecektir" dedi.

Engelli aracı hizmette

Etkinlikle Kayapınar Belediyesi Musa Anter Engelsiz Yaşam Merkezi'nde açılan bilgisayar, işaret dili ve telefon santral kursları tamamlayan 25 kursiyere katılımcılar tarafından sertifikaları verildi. Etkinlik sonrası belediye tarafından etkinlik sonrası merkezde kullanılmak üzere belediye tarafından alınan engelli aracının tanıtımı yapıldı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS