Her Çocuk Şarkı Söyler´

05.12.2015 12:24:49 tarihinde eklendi, 736 kez okundu
Dünya Engelliler Günü etkinliği kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi salonunda “Her çocuk şarkı söyler” projesi kapsamında üniversite öğrencileri engelli öğrencilerin oluşturduğu koro çocuk şarkıları seslendirdi.

Her Çocuk Şarkı Söyler'

 

Dünya Engelliler Günü etkinliği kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi salonunda “Her çocuk şarkı söyler” projesi kapsamında üniversite öğrencileri engelli öğrencilerin oluşturduğu koro çocuk şarkıları seslendirdi.

 

Dünya Engelliler Günü etkinliği kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi salonunda "Her çocuk şarkı söyler" projesi kapsamında üniversite öğrencileri engelli öğrencilerin oluşturduğu koro çocuk şarkıları seslendirdi.

Üniversite Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim programında yer alan "Topluma Hizmet Uygulamaları" dersi kapsamında gerçekleşen konsere öğrenciler ve aileler büyük ilgi gösterdi. Düzenlenen programın açılışında konuşan Yrd. Doç. Dr. Gülce Coşkun Şentürk, amaçlarının gerçekleştirilen çalışmalarda öğrencilerin müzikten keyif alması ve kendilerini müzikle ifade edebilmesi olduğunu söyledi. Menteşe Kent Konseyi Engeliler Meclisi'nin desteğiyle bu yılki çalışmaların farklı bir anlam kazandığını belirten Şentürk, "Dönemin başından beri 10 hafta boyunca eğitim alan çocuklarımızdan oluşturulan koromuza şarkılar öğretilmiş, gerçekleştirilen çalışmalarda öğrencilerimizin müzikle kendisini ifade edebilmesi sağlanmıştır. Engelli çocukların aldıkları sanat eğitimi ile kendilerini üniversiteli gibi hissetmelerini sağlamaya çalışıldı" dedi.

Proje kapsamında MSKÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi üniversite öğrencileri ile engelliler çocuk şarkıları seslendirdi. Konser sonunda izleyiciler öğrenci ve engellileri uzun süre ayakta alkışlandı.

Programın ikinci bölümünde Sahne Sanatları Topluluğu tarafından hazırlanan "Otizmin sesine kulak ver" etkinliğinde, Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaşayan ve "absolutepitch" olarak adlandırılan olağanüstü müziksel işitme yeteneğine sahip olması nedeniyle dünyadaki 664 müzik dehasından birisi olarak gösterilen otistik Buğra Çankır piyano dinletisi sundu. Çankır, dinletinin ardından uzun süre alkışlandı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS