Borsa İstanbul´dan 7 şirkete men

01.12.2015 17:56:14 tarihinde eklendi, 473 kez okundu
Borsa İstanbul Yönetimi, 7 şirketin paylarını sürekli olarak işlem görmekten men ederken, 6 şirketi ise borsa kotundan çıkarılabileceği konusunda uyardı.

Borsa İstanbul'dan 7 şirkete men

 

Borsa İstanbul Yönetimi, 7 şirketin paylarını sürekli olarak işlem görmekten men ederken, 6 şirketi ise borsa kotundan çıkarılabileceği konusunda uyardı.

 

Borsa İstanbul Yönetimi, 7 şirketin paylarının sürekli olarak işlem görmekten men edilmesine, 6 şirketin ise borsa kotundan çıkarılabileceği konusunda uyarılmasına karar verdi.

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan duyurulara göre Hitit Holding, CLK Holding, Ar Tarım Organik Gıda, Favori Dinlenme Yerleri, Mango Gıda, Ericom Telekomünikasyon ve Latek Lojistik'in payları sürekli olarak işlem görmekten men edildi. Transtürk Holding, Mert Gıda Giyim Sanayi, Gediz İplik, Genpower Holding, Feniş Alüminyum ve Atlantis Yatırım Holding ise uyarıldı.

Borsa İstanbul Yönetimi, daha önce çeşitli yükümlülükleri yerine getirmemeleri nedeniyle işlem görmekten geçici olarak men ettiği 7 şirketin paylarının 30 Kasım itibarıyla sürekli olarak işlem görmekten men edilmesine karar verdi. Açıklamada, şirketlerin yükümlülüklerini yerine getirmesi durumunda Borsa Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilerek tekrar ilgili pazarda işleme açılabileceği de ifade edildi.

Borsa İstanbul Yönetimi, halen faaliyetleri durmuş olan 6 şirketin ise 30 Kasım 2016 tarihine kadar faal hale gelmemesi halinde borsa kotundan çıkarılabilecekleri yönünde uyarıldığını kaydetti.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS