Hamsi fiyatları artacak

01.12.2015 17:50:31 tarihinde eklendi, 487 kez okundu
Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, hava şartlarının kötü seyretmesi nedeniyle hamsi fiyatlarının artacağını söyledi.

Hamsi fiyatları artacak...

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, hava şartlarının kötü seyretmesi nedeniyle hamsi fiyatlarının artacağını söyledi.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, hava şartlarının kötü seyretmesinden dolayı hamsi fiyatlarının arttığını belirterek, "Az olması nedeniyle fiyatlarda da yükselme olacaktır. 7 ila 10 lira arasında bir değişme olur" dedi.

Karakaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hamsi sezonunun sonuna gelindiğini söyledi.

Hava şartlarının kötü seyretmesinden dolayı hamsinin göç ettiğini anlatan Karakaş, mevsim itibarıyla hamsi avcılığının mümkün olmayacağını dile getirdi.

Hamsinin azlığı nedeniyle fiyatlarda da yükselme olacağını vurgulayan Karakaş, "Az olması nedeniyle fiyatlarda da yükselme olacaktır. 7 ila 10 lira arasında bir değişme olur ancak 10 liranın üzerinde ve 7 liranın da altında satış gerçekleşeceğini düşünmüyorum" ifadesini kullandı.

Karakaş, Karadeniz'de çıkan hamsinin bölgelere kısa sürede ulaştığını belirterek, şöyle devam etti:

"Hamsi şu anda Sinop ve Samsun taraflarında avlanıyor. Hamsi zaten değişkenlik gösterir, bir yerden başlar ve biter. Bir gün orada bir gün burada olur. Nereden çıktığı önemli değil Karadeniz'de olması önemli. Taşıma araçları artık tam güvenli ve sağlıklı. Çıkan balığı birkaç saat içerisinde satış noktalarına getirebiliyorlar."

Tezgahlarda, palamudun tanesi 25, barbunun kilogramı 20 ila 30, mezgitin kilogramı 8, istavritin kilogramı 10, çinekopun kilogramı 25 liradan satılıyor.

 

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS