"Ambulansa yol veriyorum, hayat kurtarıyorum" projesi

28.11.2015 16:02:29 tarihinde eklendi, 620 kez okundu
Batman´da, "Ambulansa yol veriyorum, hayat kurtarıyorum" projesi kapsamında sürücü belgesi alanlara bilgi verildi.

"Ambulansa yol veriyorum, hayat kurtarıyorum" projesi

 

Batman'da, "Ambulansa yol veriyorum, hayat kurtarıyorum" projesi kapsamında sürücü belgesi alanlara bilgi verildi.

 
Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan projeye ilişkin İl Emniyet Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Sürücü Kursları Eğitim Federasyonu (GASKEF) iş birliğiyle sürücü belgesi alanlara proje hakkında Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğünde sunum yapıldı.
 
Projede görev alan polis memuru Şakir Kıymet, yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanlığınca başlatılan uygulamayı İl Emniyet Müdürlüğü olarak desteklediklerini söyledi.
 
- "Ambulansa yol verirken kesinlikle ceza yazılmayacak"
 
İlk defa sürücü belgesi alan sürücülere projenin tanıtım broşürlerini dağıttıklarını belirten Kıymet, "Sürücüleri bu konuda bilinçlendiriyoruz. Ekranları başında bizi izleyen sürücülerin de ambulansa yol verirken kesinlikle ceza yazılmayacağını bilmelerini istiyoruz" dedi.
 
Ambulansa yol veremeyen sürücülere 189 lira ceza verildiğini hatırlatan Kıymet, şöyle konuştu:
 
"Trafikte en sık rastlanan kural ihlallerinden biri hasta taşıyan ambulanslara yol verilmemesidir. Ambulansa yol vermeme gibi durumlarda ceza işlemi uygulayacağız. Zaten 112 ambulansların ön kısımlarında kameralar var. Tespiti halinde 112 bildirdiğinde gerekli cezai işlemlerimizi uygulayacağız. Bu ceza da 189 liradır."
 
Türkiye Sürücü Kursları Federasyonu Başkan Yardımcısı ve GASKEF Başkanı Abdulhalim Kartal da Batman'da ilk kez böyle bir uygulamanın gerçekleştirilmesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.
 
- "Proje sürücü kurslarında da anlatılacak"
 
Emniyet müdürlüğü ve valilik ile bu uygulamayı vatandaşlara tanıtmak istediklerini aktaran Kartal, şunları kaydetti:
 
"Yapılan bu uygulamanın Batman için hayırlı olacağına inanıyoruz. Bu uygulama ilk kez Batman'da uygulanıyor. Türkiye genelinde de çeşitli çalışmalar var. Ama böyle bir uygulama Türkiye'de ve Batman'da ilk defa yapılıyor. Emniyet Müdürlüğümüz bizi bu uygulamanın içine kattı. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu uygulamayı sürücü kurslarında ve emniyet teşkilatı içinde devam edeceğiz. Bundan sonra proje, sürücü kurslarında da anlatılacak. Sadece ilk kez sürücü belgesi alanlar değil sürücü belgesi olanlara da bunu anlatacağız."
 
Sürücü belgesi alanlardan Kübra Yıldız ise ambulanslara yol verilmesi konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini dile getirdi.
 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS